Veľkoformátová tlač – fotografia & reklama

Séria veľkoformátových zariadení imagePROGRAF PRO

Modely imagePROGRAF PRO-2000 a imagePROGRAF PRO-4000 vznikli s cieľom ponúknuť profesionálnym fotografom a výtvarným umeleckým prostrediam ohromujúcu kvalitu výstupov. Nové tlačiarne imagePROGRAF PRO-4000S a imagePROGRAF PRO-6000S sa môžu pochváliť rýchlou i spoľahlivou tlačou. Ocenia ich poskytovatelia tlačových služieb s veľkým objemom produkcie, ktorí vyžadujú výstupy vo fotografickej kvalite, ako sú plagáty, plátna alebo reklamné tabule. Najnovšie zariadenia využívajú úplne nový pigmentový atrament LUCIA PRO, a naplňujú tak požiadavky i tých najnáročnejších fotografov a grafikov. Tlačiarne navyše využívajú i bezfarebný atrament Chroma Optimiser, ktorý zaisťuje skvelé výsledky pri tlači na lesklý papier.


Bezkonkurenčná efektivita pre poskytovateľov tlačových služieb

 V dvoch prevedeniach – so šírkou 1 118 mm (44 palcov) a 1 524 mm (60 palcov) – sú k dispozícii i modely PRO-4000S a PRO-6000S. Tieto tlačiarne sa môžu pochváliť ergonomickým kompaktným designom, vďaka ktorému sú ideálne na použitie v prostrediach s požiadavkami na skutočne rýchlu a priestorovo náročnú tlač, od umenia cez reklamu, až po ďalšie tvorivé odvetvia. Vďaka výkonnému systému L-COA PRO, ktorý umožňuje jednoduché spracovanie veľkoobjemových podkladov vo vysokom rozlíšení, zvládajú nové zariadenia tlačiť výstupy v kvalite plagátov dvakrát rýchlejšie, ako súčasné osemfarebné modely imagePROGRAF. Optimálnu produktivitu pre veľmi vyťažené prostredia zaisťujú i rozsiahle možnosti konektivity a Wi-Fi funkcionalita. 

Nové zariadenia využívajú systém dvoch roliek – táto jedinečná technológia  značky Canon umožňuje nepretržité podávanie papiera i navíjania tlačového výstupu. Nechýba ani podpora priamej tlače z pamäťových zariadení USB, vďaka ktorej je tlač ešte rýchlejšia a jednoduchšia. Možnosti využitia novej modelovej série imagePROGRAF PRO ďalej rozširujú i vysokokapacitné zásobníky atramentu pre rýchlu nepretržitú tlač a nová veľmi presná tlačová hlava.

 

Canon imagePROGRAF PRO-1000 – profesionálna A2 tlačiareň pre fotografov

Jedinečný 12-atramentový systém na báze pigmentu, ktorý využíva toto zariadenie , zaručuje mimoriadne kvalitné výtlačky s rozšíreným farebným rozsahom. Nová séria atramentov LUCIA PRO zahrnuje fotografickú čiernu, matnú čiernu, sivú a fotografickú sivú, ako aj špecializovaný atrament optimalizujúci sýtosť farieb (tzv. Chroma Optimiser), ktorý zaručuje profesionálnu kvalitu čiernobielych výtlačkov so zvýšenou sýtosťou čiernej a vyrovnaným leskom. Zariadenie imagePROGRAF PRO-1000 pomáha používateľom dosiahnuť výtlačky s hladkými prechodmi, nižšou zrnitosťou a potlačeným efektom tzv. bronzingu.

Nový systém spracovania obrazu L-COA PRO použitý v zariadení imagePROGRAF PRO-1000 zaručuje správne vyváženie a zmes atramentov, precízne umiestnenie kvapôčok atramentu a najvyššiu kvalitu fotografií na profesionálnej úrovni. Tlačiareň zvyšuje kvalitu aj využívaním obrazových dát s vysokým rozlíšením 1200 ppi, ktoré sú výsledkom vyššieho počtu pixelov súčasných digitálnych fotoaparátov. Táto pridaná funkcia zaručuje hladšie a jemnejšie línie na výtlačkoch. Vďaka systému štyroch špeciálnych monochromatických atramentov LUCIA PRO – fotografickej čiernej, matnej čiernej, sivej a fotografickej sivej – môžete vytvárať fantastické čiernobiele výtlačky s neutrálnymi odtieňmi.